В сучасній клінічній медицині майже неможливо знайти область, в якій масаж не знайшов би собі місце і не довів свою ефективність.

Масаж застосовують на різних стадіях захворювань і на протязі всього періоду відновлення. Масаж знайшов своє місце не лише в медицині, а й у спорті, косметології, в сфері відпочинку, роботі з дітьми і боротьбі з впливом шкідливих професійних факторів.

Необхідно розуміти, що кожна людина унікальна, а отже і не існує універсального методу масажу і однією з характеристик професійності масажиста є саме вміння підбирати масажну програму, комбінувати масажні техніки та прийоми згідно індивідуальних особливостей і потреб клієнта.

Існують десятки видів масажу, класифікують їх за різними ознаками:

  • за локалізацією дії (сегментарний, загальний, точковий);
  • за засобами дії (ручний, апаратний, аромамасаж);
  • за сферою застосування (косметологічний (антицелюлітний, масаж обличчя), спортивний, відновлюючий, лікувальний);
  • за впливом на нервову систему (заспокійливий (нейроседативний), тонізуючий);
  • за наслідуванням традицій масажних шкіл (масажі східних шкіл (су джок, шиацу, тайський масаж), масажі західних шкіл (класичний, шведський, лімфодренажний));

При такому розмаїтті методів масажу і підходів до нього, розібратись в усіх досить складно, тому на даному сайті ми зупинимось (у відповідних розділах) лише на техніках масажу, якими професійно володіє автор сайту та впевнений в їх ефективності.